סקירה כללית – כל מה שצריך לדעת

המדריך המלא

למד
חקור
והתעצם

מהי סקירה כללית ?

לפני ביצוע תהליך הקידום האורגני SEO נבצע סקירה כללית לאתר באמצעות התוספים הרלוונטיים לנו
תוספים אלו יתנו לנו את המידע ההכרחי ביותר לתחילת תהליך הקידום ויתנו לנו תמונה מלאה על האתר כגון: פרמטרים המעידים על תקינות, פרמטרים המעידים על תקלות, ופרמטרים המעידים על המלצות לשיפור.
אז על אילו פרמטרים חשובים לנו לדעת כאשר אנו מבצעים את הסריקה הנוכחית לאתר?
כתובת URL – הינו כתובת הדומיין הרשמי של האתר.
TITLE – כותרות הדפים כפי שהם מוצגים ברשימת מנוע החיפוש. אורך הכותרת מומלץ הינו בין 60 ל70 תווים.
META DESCRIPTION – תיאור ייחודי לכל דף כפי שמוצג מתחת לכותרת ה-TITLE
ראו דוגמא
בתמונה:

HEADINGS – אלו תגיות H הקובעות היררכיית כותרות ממוספרות מ-1-6 שמטרתם לקבוע את הכותרת הראשית (נושא) הדף ותתי הכותרות (תתי הנושאים) שאחריה. זהו אחד מהפרמטרים החשובים שגוגל דורשת על מנת לבצע אופטימיזציה מסודרת לאתר. בדר”כ הכותרת הראשית (H1) תכיל את מילת המפתח הראשית של העמוד. 
IMAGES – לכל תמונה באתר חייב להוסיף תגית ALT משמעותה היא תיאור חילופי לתמונה שאינו מוצג לגולש אם התמונה נטענת באופן תקין, במידה והתמונה לא תטען באופן תקין לגולש יוצג במסגרת עצמה הטקסט החלופי המתאר אותה.
Text/HTML ratio – כמות התוכן באתר ע”פ מדד אחוזים, מומלץ שהאתר יכיל יותר מ-15% תוכן.
Microformats מיקרופורמטים – נתינת זהות לכל עמוד באתר באמצעות הוספת מיקרופורמטים הנקראים “פירורי לחם” המסייעים לניווט באתר, וקובעים את זהותו.
Schema.org – במילים הכי פשוטות שאפשר להסביר תגיות קטנות שמופיעות מתחת לתיאור האתר ברשימת החיפוש הקובעות את הנושאים העיקריים עליהם מבוסס האתר.
robots.txt – בעצם הקובץ הזה הוא הדרך שלנו לתקשר עם “הזחלנים” או בשמם המקורי הרובוטים של גוגל אשר סורקים לנו את האתר בלי הטמעת הקובץ הרובבוטים לא יסרקו את האתר ובמרבית המקרים לא תופיעו ברשימת החיפוש.
AMP (Accelerated Mobile Pages) דפי מובייל מואצים – התאמת האתר ומהירותו במובייל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן