כל הדברים שחשוב לדעת על לוגו

המאמר המלא

למד
חקור
והתעצם

מהו לוגו ומדוע הוא חשוב לעסק שלך ?

במילים פשוטות לוגו הוא אלמנט גרפי המיוצר לסמל חברה או מוצר. ישנם מגוון רחב של סוגי לוגואים הכוללים צורה גרפית בשילוב טקסט המכילים את שם החברה או המוצר שתפקידם לייצג את תדמית העסק היוצרת רושם ראשוני על הלקוח. עובדה היסטורית קצרה ומעניינת על היסטוריית הלוגו והרעיון שמאחוריו – משחר האנושות, האדם הקדמון היה משתמש בסימנים כדי להביע לאחרים את מחשבותיו ורגשותיו מכיוון שלא הייתה שפה תקשורתית מדוברת, ולכן היה האדם הקדמון מצייר סמלים על הקירות, מה שהצליח לאחרים להבין ולחוות את הרגשות והמחשבות שלו בציור הסמלים. מטבעו של האדם אנו יכולים להרגיש ולחוות רגשות ומחשבות ולקבל מסרים כאשר אנו רואים סמלים תמונות וצבעים מסוימים. כיום למרבית העסקים בעולם יש לוגו גרפי שתפקידו לייצג ולהעביר מסר על אופיו וערכיו של העסק כדי למשוך לקוחות פוטנציאלים. שימו לב, לוגו הוא חלק בלתי נפרד ממיתוג העסק! ראשית, לוגו הינו עיצוב הבסיס של תדמית העסק מבחינה ויזואלית, שנית הינו מייצג רשמיות מקצועיות ואמינות. עסק בלי לוגו הוא עסק חסר תדמית וזהות שמצטייר לפן השלילי. חשיבות הלוגו מהווה עולם שלם וקריטי לכל עסק.

קיימים מס’ סוגים בסיסים של עיצוב לוגואים פופולאריים –

לוגו טיפוגרפי – הינו לוגו המתבסס על טקסט בלבד שמאפיין את העסק באמצעות גופן וצבעים המתאימים לאופיו של העסק.

לוגו גרפי (צורה) – הינו לוגו שמתבסס על אלמנט גרפי בלבד כדי לשדר מסר ברור וחלק ולגרום לסימן היכר מובהק ועיקרי באמצעות צורה גרפית.

לוגו גרפי משולב עם טיפוגרפיה – הינו לוגו המתבסס על אלמנט גרפי בשילוב טקסט שמטרתם להדגיש את שם העסק/מותג.

לוגו ראשי תיבות טיפוגרפי – הינו לוגו שמתבסס על ראשי התיבות של שם העסק/מותג.

לוגו ראשי תיבות טיפוגרפי משולב עם צורה – הינו לוגו המתבסס על ראשי תיבות של שם העסק/המותג שמשולב עם צורה גרפית.

דוגמאות לסוגי הלוגואים של חברות מוכרות –

לוגו טיפוגרפי : 

 

 לוגו גרפי :

 

לוגו גרפי בשילוב טיפוגרפיה :

 

לוגו ראשי תיבות טיפוגרפי משולב עם צורה :

 

לוגו ראשי תיבות טיפוגרפי :

לסיכום,

איך יודעים מהו לוגו טוב ובאילו פרמטרים צריך להתמקד בבחירת לוגו לעסק –

ייחודי – כאשר אנו חושבים על לוגו חשוב לחשוב על רעיון ייחודי, שאין דומה לו, מבחינת הרעיון הצורה הצבעים והשם לכן חשוב לא להעתיק או לחבר אלמנטים ושילובי צבעים שקיימים כבר באינטרנט.

מסר – חשוב קודם לדעת מהו הערך העיקרי שבו מתמקד העסק/המותג כדי להעביר את המסר העיקרי באופן ברור דרך עיצוב הלוגו. המספר יכול להיות מועבר בצורה גרפית / גופן מסוים / שילוב סלוגן וכו’..

קהל – חשוב להתמקד באופי קהל היעד אשר העסק פונה אליו במטרה להבין איזו תדמית וויזואלית רצוי שהעסק יציג בפניו.

רגש – כמו בכל רגע נתון בחיים מה שמוביל אותנו בתור בני אדם בעולם הוא רגש. רגש יכול להתבטא באין ספור פרמטרים, אך כאשר אנו חושבים על רעיון ללוגו, העברת רגש ממוקדת ע”פ הצבעים המסמלים את העסק/הצורות/וכתיבת הטיפוגרפיה.

קריא – בפשטות: חשוב שהלוגו יהיה קריא וברור לעיני כל.

כמובן שאת כל הפרמטרים הללו מעצב גרפי מבצע בפועל אך חשוב שאתם אלה שתחשבו על הפרמטרים הללו לפני שתרכשו את שירותיו של המעצב הגרפי כדי שתבינו את חשיבות הלוגו של העסק שלכם.

למאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

דילוג לתוכן